Przyjazna sypialnia

Sypialnia to miejsce szczególne. Spędzamy tutaj stosunkowo dużą ilość czasu, chociaż nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. To właśnie tutaj także, na co dzień,ładujemy” baterie na cały dzień. Tymczasem często zaniedbujemy to miejsce. Wydaje nam się, że urządzenie sypialni nie jest istotne. To błąd, własny kąt z wygodnym łóżkiem należy do najważniejszych w mieszkaniu. Warto zrobić wszystko, aby zaprojektować to wnętrze możliwie dobrze.

Oświetlenie oraz kolorystyka

Sypialnia nie potrzebuje wyrazistego oświetlenia. Bardzo często decydujemy się w tym miejscu na delikatne, klimatyczne lampy nocne. Decyzja o przeniesieniu się do sypialni towarzyszy nam bezpośrednio przed snem. Warto, aby w miejscu tym nie znajdował się telewizor ani też inne urządzenia elektroniczne. Dobrym dodatkiem okaże się nastrojowe, małe radio grające nocą.

Kolor ścian powinien być delikatny, niezbyt rzucający się w oczy. Intensywne barwy drażnią wzrok. Dlatego też starajmy się ich unikać tak, aby nie męczyć oczów bezpośrednio przed zaśnięciem. W pomieszczeniu powinna panować odpowiednia temperatura. Idealne warunki do snu, zakładają wartości od 19 do 21 stopni Celsjusza.

Podłoga

Kolejny ważny element, który bezpośrednio wiąże się z panującym tu klimatem, to wybór posadzki. Deski podłogowe (więcej: https://chapelparket.pl/nasze-kolekcje/nasze-kolekcje/original-chapel-minster) w należyty sposób uzupełnią wystrój każdego wnętrza. Możemy położyć na nie dywan, o ile lubimy ten miękki w dotyku dodatek.

Należy pamiętać o tym, że drewniana posadzka okaże się stosunkowo zimna. Nagrzewa się w mniejszym stopniu od terakoty (wykorzystywanej często w salonie). To źródło dużej uciechy w ciepłe dni, jednak czasami wartym rozważenia okaże się założenie ciepłych kapci na nogi. Drobne infekcje i przeziębienia bardzo często pochodzą od części dystalnych naszego ciała (oddalonych w znacznym stopniu od naszego serca). Pamiętajmy o tym i cieszmy się klimatem naszej sypialni marzeń.

 

Autor zdjęcia: decor8